Turing-mintás póló készítése Silhouette Studio-val

A turing-minta a természetben előforduló, jellegzetes minta matematikai modellre épülő utánzata, amely ránézésre olyan, mintha egy szabálytalan és véletlenszerű labirintus járatait rajzolnánk meg vastag filctollal.
Néhány lépésben megmutatjuk, hogyan lehet ilyen mintából tetszőleges szöveget vagy bármilyen egyéb alakzatot létrehozni a Silhouette plottereihez járó Silhouette Studio segítségével.
Első lépésként hozzunk létre ilyen mintát. Persze az internetről is letölthetünk kész mintákat, de ha már egyedi pólót készítünk, akkor legyen a mintánk is egyedi. Erre lesz segítségünkre az egyszerűen kezelhető online turing-minta készítő.

Érdemes egy kicsit játszani a generátorral. Minél többet rajzolsz bele az egérrel a mintába - főleg az elején - annál szabálytalanabb lesz az. Az első szürke ikonnal tudsz új mintát kérni. A legalsó sorba másold be a lenti értékeket, ezzel fekete-fehérré teheted a generátort, ami a későbbi vektorizáláskor hasznunkra válik:
0.037,0.06,0,#FFFFFF,0.19696969696969696,#FFFFFF,0.2196969696969697,#000000,1,#000000,1,#FFFFFF

A középső szürke ikonnal elmentheted PNG formátumban a mintádat, ha elégedett vagy az eredménnyel vagy már jojózik a szemed a mintától.
Ha nagyobb mintát szeretnél, akkor a 3. ikonnal válts a teljes képernyőre. Ekkor a kép mentése a jobb egérgombbal történik.
Most nyisd meg a Silhouette Studio-t és importáld be a képet. A jobboldali ikonsorból válaszd ki a vektorizálás funkciót (Nyomkövetés).

A "Nyomkövetés területének kiválasztása" megnyomása után válaszd ki a teljes mintát, majd az alapértelmezett értékek mellett válaszd ki a "Nyomkövetés" opciót.

Látszólag nem történt semmi, de ha arrébb húzod a mintát, láthatóvá válik, hogy vonalábraként még egyszer ott van a teljes minta. Az eredeti mintát nyugodtan kitörölheted, arra többé nincs szükségünk.

A kapott vonalábrát jelöld ki és töltsd ki újra színnel, a könnyebb láthatóság kedvéért.

A mintán kívül hozz létre egy szöveget. Érdemes vastag betűket használnod, a szöveg ne töltsd ki, a körvonalnak pedig olyan színt adj meg, ami erősen elüt a fekete mintától. Ha akarod, meg is vastagíthatod a körvonalat.

Most helyezd a szöveget a mintára és közben méretezd is be úgy, hogy a turing-minta jól érvényesüljön. Ne legyen túl aprólékos, de túl nagy se, mert akkor zavarja az olvashatóságot.

És most következik a varázslat! Jelölj ki mindent (ctrl + A), majd a jobb oldali ikonsorból válaszd ki a "Módosítás ablak" ikonját, a megjelenő ablakban pedig válaszd ki a "Kivágás" opciót.

Ezzel a funkcióval az előtérben lévő elem alakjára redukálja a hátteret, pont úgy, ahogy mi azt szertnénk. Ha nem vagy megelégedve az eredménnyel, vondd vissza az utolsó lépést és helyezd át a szövetget új helyre.

Most már nincs más hátra, mint hogy beméretezd a grafikát és a plotterre küldd a vágást. Ne feledd, hogy a textilre való fóliákat mindig tükörfordítva kell vágni!
Ezzel a módszerrel tetszőleges mintával ki tudsz tölteni bármilyen alakzatot (nem csak szöveget).

+1 Tipp: Ha a fordítottját szeretnéd, tehát a háttérből kivonni a szöveget (vagy alakzatot), akkor a "Levon" funkciót használd. Ekkor viszont mindenképp legyen kitöltve a szöveg (alakzat).

Reméljük, hasznos volt számodra ez a rövid útmutató. Ha bármilyen kérdésed van, állunk szíves rendelkezésedre.
Cimkék:Silhouette Sudio, design, tervezés